Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com
Title Image

Zubní implantáty

Implantologie je moderní obor, bez něhož se dnešní stomatologie neobejde. Nabízí elegantní a šetrné řešení ztráty jednoho nebo více zubů.

Terapie zubními implantáty představuje vlastně minimálně invazivní terapii vzhledem k tomu, že např. po ztrátě jednoho zubu již není ve většině případů nutné činit zásahy na tvrdých tkáních zubů sousedících s defektem.

Zubní implantáty

Zubní implantáty (nejčastěji titanový váleček se závity – pomocí jejich vedení se zašroubuje, nikoliv „nastřelí“, do otvoru, který v kosti připravíme) nahrazuje kořen zubu a k němu je dalšími součástkami „stavebnice“ připevněna korunka či můstek.

Zavádění zubního implantátu provádíme většinou v lokální anestezii, takže jde o bezbolestný výkon. Na přání pacienta může být ošetření provedeno v analgosedaci či celkové anestezii.

Následně je třeba nechat zubní implantát 2-3 měsíce vhojit. Po této době implantát drobným výkonem v lokální anestezii zpřístupníme a po týdnu až 14 dnech otiskujeme na korunku/můstek.

Na vlastní zubní implantáty pak našroubujeme protetický pilíř (abutment) a připevníme korunku/můstek. Za určitých okolností lze pacientovi připevnit provizorní můstek na stejný den zavedené implantáty, a tím je ihned zapojit do funkce. Po 3-4 měsících se zhotoví můstek definitivní.

Obavy pacientů, že jejich tělo implantát nepřijme, jsou většinou zbytečné. Úspěšnost této terapie je 95-99%.

Dentální hygiena musí být u nositelů implantátů ovšem precizní, jinak dochází (stejně jako u původních zubů) k úbytku kostní hmoty, která implantát kotví. Doporučujeme nekouřit. Při dodržení těchto podmínek mají zubní implantáty v podstatě neomezenou životnost.

Co brání zavedení implantátu? Těžká forma cukrovky, výrazněji snížená imunita, silné kuřáctví.

Kontaktujte nás pro více informací nebo si zarezervujte termín